I-TECH PROFESSIONAL PROFESSIONAL ADVISORY FOR LEARNING 8W AF HIGH POTENCE-LA8000 Visa större
I-TECH PROFESSIONAL PROFESSIONAL ADVISORY FOR LEARNING 8W AF HIGH POTENCE-LA8000
Product ID: 5865
Mer detaljer
+ wishlist
Tack vare sin höga prestanda minskar LA8000 signifikant läkningstiderna.
Med LA8000 kan den professionella operatören självständigt hantera kraften (upp till 8000 mW) och terapitiden enligt de terapeutiska behoven hos varje patient.
Tekniska egenskaper
Strömförsörjning: 110-230 VCA, 50-60 Hz, ± 10%
Regelbunden kraft: från 1 till 8 W
Arbetsläge: kontinuerlig, pressad
Terapitid: 1 till 30 minuter.
Gratis minnen: 5 skanningar + 5 triggers
fiberoptisk handstycke
Luca Red Pointer LED tillgänglig på begäran
Maximal effekt: 8W ± 20%
Laser diod våglängd: 980 nm
Justerbar utsläppsfrekvens: 10 Hz till 10 KHz
30 förinställda program
Parametrar som kan konfigureras i skanningsläge: poäng, kraft, frekvens, arbetscykel, juli, tid
Arbetscykel: 10% - 90%
Solenoid
Dimensioner: 300 x 150 x 120 mm